EN | DE

Zbiory Muzealne

katalog zbiorów on-line

Muzeum Militariów

Cieszyńskiego 9                   

 

ŚR - SB      1000 - 1700
ND            1000 - 1800

wystawy stałe - wstęp wolny 

tel. (71) 347-16-96

Edukacja

LEKCJE MUZEALNE

 

LEKCJE DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


Po co kiedyś był potrzebny Arsenał?
W prawie każdym większym mieście znajdował się kiedyś szczególny budynek zwany arsenałem. Wrocław nie był wyjątkiem. Czasami zależało od niego być albo nie być miasta. W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się po co wrocławianie zbudowali niegdyś Arsenał i czy rzeczywiście spełnił on swoją rolę.


Co warto wiedzieć o dawnym wojsku?
Dzisiaj żołnierze dysponują najnowocześniejszymi pojazdami, samolotami oraz bronią.  Ale nie zawsze tak było. Lekcja odpowiada na wiele ciekawych pytań m.in. Jak bardzo niebezpieczna była praca artylerzystów i dlaczego zarabiali oni najwięcej


Militaria związane z wydarzeniami historycznymi - w rocznice tych wydarzeń (szkoły podstawowe)
W rocznice ważnych wydarzeń historycznych pracownicy Muzeum prowadzą zajęcia związane z tymi wydarzeniami zobrazowane eksponatami znajdującymi się w naszych zbiorach.

 

I wojna światowa i Wrocław na jej tle (szkoły podstawowe)
Wrocław podczas pierwszej wojny światowej był zapleczem militarny i gospodarczym. Poznamy zarówno jego dzieje z tego okresu jak i ogólny zarys losów Wielkiej Wojny. Pierwsza część zajęć w oparciu o prezentację multimedialną, druga na salach wystawowych. (tel. 71 347 16 96 w. 332)

 
LEKCJE DLA GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

 

Arsenał Miejski - historia i współczesność
Wrocławski Arsenał należy do najciekawszych zabytków architektury mieszczańskiej Wrocławia. Lekcja opowiada o jego dziejach na tle historii miasta oraz o funkcjach jakie pełni obecnie.


Broń w rozwoju dziejowym
Lekcja dla prawdziwych pasjonatów militariów! Jak przez stulecia zmieniała się broń i jak wpływało to na kształtowanie przekonań mieszkańców Europy.


Militaria związane z wydarzeniami historycznymi - w rocznice tych wydarzeń

W rocznice ważnych wydarzeń historycznych pracownicy Muzeum prowadzą zajęcia związane z tymi wydarzeniami zobrazowane eksponatami znajdującymi się w naszych zbiorach


I wojna światowa i Wrocław na jej tle
Wrocław podczas pierwszej wojny światowej był zapleczem militarny i gospodarczym. Poznamy zarówno jego dzieje z tego okresu jak i ogólny zarys losów Wielkiej Wojny. Pierwsza część zajęć w oparciu o prezentację multimedialną, druga na salach wystawowych. (tel. 71 347 16 96 w. 332)

 

 

WARSZTATY MUZEALNE


Przysłowia z orężem w tle

Wiele przysłów powstało w dawnym wojsku i na polu bitwy. Dzięki nim poznamy niektóre przykłady dawnej broni, następnie będziemy się bawić w kalambury „Odgadnij przysłowie”.

(tel. 71 347 16 96 w. 332)

 

 

 

Lekcje i warsztaty w Muzeum Militariów prowadzą pracownicy Oddziału Militariów oraz Działu Pedagogicznego.

 

Koszt: 5 zł od uczestnika (opiekunowie bezpłatnie)

W ramach opłaty za zajęcia można samodzielnie zwiedzić dany oddział Muzeum.

 
Rezerwacje i informacje:
Muzeum Militariów
Arsenał Miejski
ul. Cieszyńskiego 9, 50-136 Wrocław
tel. 71 347 16 97  w. 305, 304
jacobson@mmw.pl 

 

Facebook Działu Pedagogicznego